یادداشت

فرقه ها از آشفته بازار «کرونا» چه می خواهند؟

مدتی است که کشور ما گرفتار معضلی به نام کرونا ویروس شده است؛ از وظایف حکومت در شرائط فعلی، مدیریت بهداشت و مقابله با این ویروس است از جمله این اقدامات، ضد عفونی کردن و گند زدایی از اماکن عمومی از جمله معابر و ادارات و همچنین زندان های سراسر کشور است؛ مکان هایی که انتقال این ویروس، در سریع ترین حالت ممکن قرار دارد.
نکته قابل توجه این که بنابر گزارش های موجود از اقدامات صورت گرفته و همچنین گزارش بهداشت جهانی و اعلام رضایت ایشان از موفقیت نسبی ایران در آن زمینه، کشور ما نسبت به دیگر کشورهای مبتلا، در وضعیت مطلوبی قرار دارد به عنوان مثال، ریچارد برنان-نماینده سازمان جهانی بهداشت- با بیان اینکه: «از تلاش‌ها و اقدامات قابل تحسین کادر درمانی قم برای مقابله با ویروس کرونا متحیر شدم»، گفت: «در ایران و قم مدیریت خوبی در این زمینه وجود دارد».

هرچندکه این تلاش ها نیاز به استمرار دارد، ولی…
با توجه به فضای بوجود آمده، شبکه ها و سایت های معاند از جمله بهائیت و گروه های مرتبط با ایشان، با انتشار خبرهای مأیوس کننده و هراس انگیز در کشور، سلامت روانی جامعه را به مخاطره انداخته و در حالی که سرتاسر جهان گرفتار این شرایط سخت هستند و در عین حال، مردم را به آرامش و مقابله با این بلا دعوت می کنند، اما این گروه ها بدنبال ایجاد حساسیت، تنها در ایران و سوء استفاده از آن و به اصطلاح، گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند.
بدنبال بوجود آوردن این فضای هراس انگیز، هرکدام از گروه ها در پی مطالباتی از قبیل آزادی و مرخصی زندانیان خود هستند. این در حالیست که برخی از آزاد شده گان و مرخص شدگان از طیف همین گروه ها هستند لکن این گونه شبکه ها، این اقدام مثبت را نادیده گرفته و بر ایجاد تشنج اصرار دارند.
بدیهی است که آزادی زندانیان باید در چارچوب تعریف شده صورت گیرد و لذا هر زندانی شرایط بازگشت به جامعه را ندارد زیرا در این صورت مشکلات جبران ناپذیر برای کشور به وجود خواهد آمد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن