اخبار

اولین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی مقدس نما

نقد فعاليت هاي انجمن انحرافي حجتيه

نخستین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی «مقدس‌نما» با هدف نقد فعالیت‌های انجمن منحط حجتیه و با شعار «فتنه بیدار است؛ پنهانی است» در سه بخش طراحی پوستر، کاریکاتور و موشن‌گرافیک برگزار می‌شود.

فعالیت‌های انجمن حجتیه در سال ۱۳۶۲ در پی سخنرانی حضرت امام(ره) به ظاهر تعطیل شد، اما همانطور که معمار کبیر انقلاب فرمودند؛ آنها تشکیلات خود را منحل نکرده و تعطیلی غیر از انحلال است. طبق فرموده امام(ره)؛ “طلاب جوان باید بدانند که پرونده تفکر این گروه همچنان باز است و شیوه مقدس مآبی و دین‌فروشی عوض شده است.”

نخستین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی «مقدس‌نما» با الهام از این فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند: “تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی(ص)، اسلام ائمه هدی(ع)، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم آور محرومیتها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌داری مدرن و کمونیسم خون‌آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد.»” در دستور برگزاری قرار گرفته است.

تعظیم و پاسداشت توصیه‌های امام خمینی(ره) در منشور روحانیت درباره مقدس نمایان و نمایان ساختن چهره حقیقی تفکر و تشکیلات انجمن منحط حجتیه و شبه انجمنی‌ها از دیگر اهداف جشنواره «مقدس‌نما» به شمار می‌رود.

موضوعات محوری جشنواره

-انجمن و متحجرین در پیام منشور روحانیت

-انجمن و معاندت با نهضت امام خمینی(ره)

-انجمن و مخالفت با تشکیل حکومت اسلامی

-انجمن و نفوذ در نظام جمهوری اسلامی

-انجمن و نفوذ در مراکز علمی و فرهنگی

-انجمن و ضعف در دشمن شناسی

-انجمن و تعریف ناقص از مهدویت و انتظار

-انجمن و مخالفت افراطی با فلسفه و عرفان

-انجمن و برائت از وحدت شیعه و سنی

-انجمن و سوء استفاده از موجهین

-انجمن و جاذبه‌های عوام پسند

-انجمن و تشکیلات مخفی

-انجمن و تربیت نیروهای مذهبی ضد انقلاب

-انجمن و سبک زندگی اشرافی

شرایط شرکت در جشنواره

شرکت در نخستین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی «مقدس‌نما» برای عموم آزاد است و هر فرد می‌تواند حدأکثر با ارائه پنج اثر همراه با ذکر نام و نام خانوادگی از طریق ربات تلگرام و ادمین کانال جشنواره به نشانی moghadas_nama@ در این جشنواره شرکت کند.

مهلت ارسال آثار

آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ خردادماه و برگزاری آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان ۱۴ تیرماه سال جاری خواهد بود.

هیأت داوران  پس از بررسی آثار واصله، سه اثر را به عنوان برگزیده انتخاب می‌کنند و در نهایت یک اثر به عنوان برنده اصلی معرفی و‌ نفر دوم و ‌سوم هر بخش نیز در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام، سروش و اینستاگرام با آیدی moghadas_nama@ با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند؛ همچنین سایت جشنواره نیز به نشانی moghadas-nama.ir از هفته آینده در دسترس خواهد بود.

نخستین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی «مقدس‌نما» از سوی مؤسسات فرق و ادیان زاهدان (مفاز)، مبشران آسمانی یزد و موسسه فرق و ادیان با حمایت مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) از ۲۱ فروردین تا ۲۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

منبع: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/01/21/2239531/

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن