اخبار

جشنواره کتاب سال فرق

جشنواره کتاب سال فرق، ادیان و مذاهب برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا، به نقل از شفقنا، حجت‌الاسلام و المسلمین علی گودرزی، دبیر علمی جشنواره کتابِ سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب اظهار کرد: این رویداد، بزرگترین رویداد علمی مجمع فعالان فرق ادیان اقوام و مذاهب (مفام) است که برای اولین بار در کشور برگزار می شود.

او با اشاره به موضوعات این جشنواره ملی افزود: نخستین جشنواره کتاب سال مفام در چهار گروه اصلی «فرق و نحله های انحرافی»، «ادیان»، «اقوام و مذاهب» که خود شامل دهها ریز موضوع می باشند، برگزار خواهد شد.

گودرزی با بیان اینکه «گروه فرق و نحله های انحرافی» شامل دهها ریز موضوع می باشد، بیان داشت: انجمن حجتیه، باستان گرایی، بهائیت، پان‌ها، تشیع انگلیسی، صوفیه، صهیونیسم، عرفانهای کاذب، مدعیان دروغین مهدویت، مسیحیت تبشیری، وهابیت از جمله این ریز موضوعات می باشد.

استاد حوزه علمیه قم به معرفی موضوع ادیان پرداخت و گفت: زرتشت، مسیحیت، یهود در گروه ادیان و وحدت و همبستگی اقوام ایرانی در گروه اقوام و همچنین مذاهب اسلامی، وحدت اسلامی در گروه مذاهب برای تحقیق و پژوهش محققان حوزوی و دانشگاهی در دسترس علاقه مندان قرار دارند.

دبیر علمی این جشنواره ملی در ادامه به بخش ویژه این جشنواره اشاره کرد و افزود: با توجه به ضرورت و احساس نیاز به تالیف و پژوهش در موضوع «وحدت اسلامی» این موضوع، از زیر مجموعه گروه مذاهب به عنوان بخش ویژه انتخاب شد.

او در بخش دیگری از گفت وگوی خود به تببین اهداف برگزاری جشنواره پرداخت و اظهارداشت: « شناسایی کتب و نویسندگان برتر و معرفی آنها به جوامع علمی»، « شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی های‌ پژوهشی فعالان»، « رفع نیازهای پژوهشی»، «تشویق و حمایت از نویسندگان کتب و پایان نامه‌های برتر»، «ارتقای سطح پژوهش‌ها»، «گسترش فرهنگ نگارش و تولید آثار استاندارد» و «تقویت روحیه پژوهش» از جمله اهداف این جشنواره ملی است.

گودرزی در ادامه به شرایط پذیرش آثار در جشنواره اشاره کرده و افزود: «شرایط شرکت در جشنواره عبارت است از کتب و پایانامه‌های سطح سه و چهار حوزه و پایان نامه‌های مقطع ارشد و دکتری مراکز آموزش عالی که از ۰۱/۰۱/۱۳۹۶ تا ۲۹/۱۲/۱۳۹۸ نوشته یا دفاع شده باشند و شرکت برای کلیه پژوهشگران و نویسندگان بلامانع است.»

او در انتهای گفت وگوی با بیان اینکه فراخوان آثار تا ۳۱ خرادماه ۹۹ است، اذعان داشت: نتایج نهایی بعد از داوری مشخص و از برگزیدگان با حضور بزرگان حوزه و دانشگاه تقدیر خواهد شد.

لازم به ذکر است، مجمع فعالان فرق ،ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) متشکل از اساتید و فعالان طراز اول کشور، مجموعه ها و موسسات فعال در حوزه های مرتبط با فرق، ادیان، اقوام و مذاهب است که برنامه ریزی های مختلفی برای استفاده از ظرفیت اقوام ایرانی و مذاهب اسلامی با نگاه تقریب و همبستگی دارد و در مقابلِ اندیشه های انحرافی اقدام به برنامه ریزی و پاسخگویی و اجرای برنامه های علمی – فرهنگی در سطح ملی می نماید.

همچنین صاحبان آثار می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی قم – ۴۵ متری شهید صدوقی، ابتدای بلوار فردوسی، ساختمان خاتم، طبقه ۵ – دبیرخانه جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب باکدپستی: ۳۷۱۳۱۱۴۹۶۴ ارسال کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن