یادداشت

تظاهر بهائیت به بزرگداشت امام حسین (علیه السلام)

تظاهر بهائیت به بزرگداشت امام حسین (علیه السلام)

تظاهر بهائیت به بزرگداشت امام حسین (علیه السلام)

✍ با آغاز ایام عزای امام حسین (علیه السلام)، برخی شبکه‌های تشکیلات بهائیت، با ذکر زیارت‌نامه‌ای منسوب به پیامبرخوانده‌ی این فرقه (در خصوص امام حسین (علیه السلام))؛ در تلاشند تا خود را دوست‌دار و پیرو امام حسین (علیه السلام) جلوه داده و افراد ساده‌لوح را از این طریق فریب دهند و به بهائیت متمایل گردانند.

✍ در پاسخ به امام حسین (علیه السلام) دوستی بهائیان می‌بایست گفت، به دلایل بسیاری ادعای دوستی و پیروی از امام حسین (علیه السلام) از شما پذیرفته نیست.

۱⃣ امام حسین (علیه السلام) با هدف ظلم‌ستیزی و امر به معروف و نهی از منکر قیام نمود
📗ر.ک: بحارالأنوار، ج ۴۴، ص ۳۲۹📗؛
⏪ این در حالیست که پیشوایان بهائی در مخالفت با امام حسین (علیه السلام) پیکار با دشمنان متجاوز را ممنوع و امر به معروف و نهی از منکر را حرام اعلام کرده‌اند.
📙ر.ک: گنجینه احکام و حدود، ص ۲۷۱📙
📕آیات الهی (شیطانی)، ج ۱، ص ۳۶۸📕

🖍 با این حال، چگونه می‌توان سیره‌ی ظلم‌ستیزی و اصلاح‌طلبی امام حسین (علیه السلام) را نپذیرفت و در عین حال، خود را پیرو و دوستدار ایشان معرفی نمود⁉️

۲⃣ بهائیان نه تنها در واقع دوستدار و پیرو امام حسین (علیه السلام) نیستند، بلکه برای حفظ ظاهر هم که شده، حاضر به رعایت حرمت و شأن ایشان نیستند. ⏪ همچنان که با هدف تخریب، سالروز «قمری» تولد پیشوایان خود (که هم‌زمان با ایام عزای امام حسین (علیه السلام) است) را جشن گرفته و به هتک حرمت بی‌حد و حصر خود به سرور و سالار شهیدان می‌پردازند.

📚پی‌نوشت:
📗محمّد باقر المجلسی، بحارالأنوار، بیروت: مؤسسه الوفاء، ١۴٠٣ ق، ج ۴۴، ص ۳۲۹.
📙عبدالحمید اشراق خاوری، گنجینه احکام و حدود، نسخه‌ی الکترونیکی، ص ۲۷۱.
📕گلچینی از آثار حسینعلی‌بهاء، آیات الهی (شیطانی)، لانگنهاین آلمان: لجنه‌ی نشر آثار امری به لسان فارسی و عربی، ۱۴۸ بدیع، ج ۱، ص ۴۴

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن