یادداشت

جذب اقشار آسیب‌پذیر

جذب اقشار آسیب‌پذیر

جذب اقشار آسیب‌ پذیر

👈۱۷۲ سال پیش، هنگامی اولین دعاوی بهائیت در ایران اظهار شد که مردم تحت مشقت‌های ناشی از بی‌کفایتی شاهان قاجار، دستاویزی می‌طلبیدند تا امیدی باشد برای رفع ناملایمات و نیل به فردایی بهتر. در این راستا، ادعای تغییر و منجی‌گری، ملعبه‌ای شد برای سوداگری‌های سودجویانِ دست‌پرورده استعمار.

🔹هرچند مبانی ارائه شده به قدری بی اساس و نامعتبر جلوه کرد که مردم زودتر از آنچه داعیانش انتظار داشتند به توخالی بودنش پی بردند. اکنون پس از ۱.۵ قرن پیگیری و کمک استعمارگران و استکبارجهانی به این فرقه، جمعیت پذیرندگانش در جهان به ۳/۰ درصد هم نمی‌رسد.

🔸در گذشته جوّ حاکم بر اکثریت جامعه بستری بود برای پذیرش ادعاهایی مبنی بر نجات دادخواهان؛ که حتی با این وجود، هدف اولیه بهائیت یعنی تشکیل اجتماعی بزرگ، میسر نشد. امروزه این فرقه با برگزاری لابی‌های قدرت توأم با بهره‌وری از برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های دقیق به این نتیجه رسیده که برای پیاده‌سازی مقصود خود در جامعه، نیاز به برآورد اهداف کوتاه مدت و تمرکز بر جذب اقشار خاص و دارای آمادگی بیشتر می‌باشد تا مگر بوسیله افزایش جمعیتی قشری، کم کم بر شمار خود افزوده و راه را برای پیاده‌سازی تفکرات تشکیلاتی خود هموار سازد.

👥از این‌رو، گروه‌های حساس جامعه در صدر برنامه های فریب و جذب قرار گرفته‌اند. در همین راستا فرقه بهائیت تلاش زیادی برای جذب اقشار آسیب پذیر جامعه دارد و در این بین کودکان، افراد کم سواد، سرخوردگان سیاسی و اجتماعی، روشنفکران و هنرمنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و فرقه بر جذب این اقشار متمرکز شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن