یادداشت

جنایات بهائیان در ایران

جنایات بهائیان در ایران

جنایات بهائیان در ایران

آیت الله حاج شیخ زکریا انصاری دارابی، ملقب به نصیرالاسلام، نسب او به یکی از صحابه معروف پیامبر اسلام یعنی جابر بن عبدالله انصاری می رسد.
ایشان به فتوای حاج سید عبدالحسین مجتهد لاری به جهاد علیه انگلیس و عوامل داخلیش دست زد. ایشان از شاگردان آخوند ملا محمدکاظم خراسانی بود و مساعی وی چنان ارجمند بود که آخوند خراسانی یک حلقه انگشتری فیروزه و اجازه مجاهده در راه آزادی برای او فرستاده و او را نصیرالاسلام نامیدند.
در عصر ایشان، در بعضی از مناطق استان فارس، من جمله در نواحی آباده، شهرستان سروستان و شهرستان نیریز، پیروان فرقه گمراه بهائیت وجود داشتند.
شیخ پس از اطلاع از وجود این عده در نیریز با عده ای از یاران به آنجا مسافرت نمود و پس از دعوت آنان به توبه، از آنان درخواست مناظره علمی کرد اما آنان حاضر به این کار نشدند. نهایتا ۲۸ تن از سران آنان به دست شیخ به هلاکت رسیدند.

رکن‌زاده آدمیت درباره شهادت شیخ می‌نویسد:‌
این است که نصیرالاسلام با گروهی از تفنگچیان مجاهد در راه تعقیب و تنکیل ستم‌پیشگان بی‌آزرم و فرقه بهائی، که در شهر نی‌ریز جمعیت و نفوسی داشتند، بیش از پیش کوشید و آن‌ها هم در پی انتهاز فرصت بودند تا او را از میان بردارند و همین که فرصت به‌دست آمد دو نفر از تفنگچیان او را، که یوسف و جعفرقلی نام داشتند، به‌وسیله تطمیع و تحمیق وادار به قتل او کردند. و در ماه رجب سال ۱۳۳۱ ق. پس از فراغت از غسل روز جمعه هنگام خروج از گرمابه… به‌وسیله شلیک سه تیر تفنگ شهیدش کردند. و آن وقت ۵۲ سال داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن