یادداشت

جنایات بهائیان در ایران !!!

جنایات بهائیان در ایران !!!

جنایات بهائیان در ایران

واقعه جانگداز “ابرقو” بارزترین نمونه وحشیگری تشکیلات بهائیت است که در تاریخ ماندگار شد. شرح چگونگی وقوع حادثه به اختصار در کتاب “فجایع بهائیت یا واقعه ابرقو” تألیف آقای حسین خراسانی آمده است.

پس از مرگ عبدالبهاء، شوقی افندی با یاری مادرش به جانشینی رسید. شوقی از لندن دستور تبلیغات همه جانبه و گسترده بهایئت را در ایران صادر نمود. تشکیلات بهائیت در ایران به دنبال دریافت این دستور، تمامی همت خود را جزم کرد تا با جذب حداکثری از مردم به ویژه جوانان به خواسته سرکرده خود عمل کند.

محفل بهائیت یزد، به ریاست «سلطان نیک آیین»، روستای “ابرقو” را به عنوان هدف انتخاب کرد و محفل اسفند آباد یزد به ریاست «میرزا حسن شمسی» را مأمور اجرای آن کرد و برای شروع اقدامات تبلیغی، از محفل تهران تقاضای اعزام مبلغ کرد.

با اعزام «سلیمان سلیمی» به عنوان مبلغ، فعالیت ها آغاز شد اما هرچه تلاش کردند نتیجه ای در بر نداشت، زیرا تبلیغات با مخالفت جدی مردم منطقه روبرو شد و شکست خورد و مبلغ مذکور به تهران بازگشت.

با طرح نقشه جدیدی برای اعزام مبلغ، این بار یک بهایی با پوشش و در حرفه دوچرخه سازی به ابرقو رفته و با تبلیغ، یک شبکه ۳ نفره ایجاد می کند که سرانجام او نیز با روشنگری های واعظ ابرقو توسط مردم شناخته شده و با همسر خود نیمه شب با یک موتور سیکلت از ابرقو فرار می کند…

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن