دسته‌بندی نشده

جنایات دیگر از بهائیان در ایران!!!

جنایات بهائیان در ایران

جنایات بهائیان در ایران
«میرزا حسن شمس» رئیس محفل اسفند آباد یزد از مردم ابرقو کینه مند شد و برای بار سوم مبلغ دیگری با نام «عباسعلی پور مهدی» را مامور کرد تا به ابرقو رفته و به تبلیغ بهائیت بپردازد.
عباسعلی با گرفتن مَبلغ هنگفتی به عنوان پیش پرداخت، با پوشش پیله ور به منطقه ابرقو رفته و به روستاهای اطراف سرک کشیده و تبلیغ بهائیت می کرد.

در یکی از روستاهای ابرقو به نام رباط، بانویی موحد به نام صغری به همراه فرزندان خردسالش زندگی می کرد که عباسعلی پور مهدی، وی را سدی در برابر تشکیلات بهائیت دانسته و با گزارشاتی که به محفل یزد ارائه می کرد، محفل را وادار کرد تا دستور قتل ایشان و فرزندان بیگناهش را صادر کند.
با دستور محفل بهائیت، این خانواده ۶ نفره در شب ۱۳ دی ماه ۱۳۲۸ به دست «محمد علی شیروانی» به طرز فجیعی قتل عام شدند.

این قاتل بی رحم بهایی به همراه یاران خود به خانه این زن شجاع یورش برده و ابتدا ۳ دختر او را با بیل و تبر مُثله کرده و سپس این زن را به همراه دو پسر خردسالش قطعه قطعه کردند.

چند ماه پس از متواری شدن جنایتکاران، دستگاه قضایی پهلوی آنها را دستگیر می کند و با اعترافات صریح شیروانی و علی رغم تلاش تشکیلات بهایئت، شیروانی در ملا عام اعدام و مابقی زندانی شده و با فشار تشکیلات محفل بهائیان امریکا، در شهریور ۱۳۳۱ آزاد شدند.

اما اسرار این جنایت مخفی مانده بود تا اینکه متن کیفر خواست این قتل عام، در سال ۱۳۸۴ توسط کیهان منتشر شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن