یادداشت

رسانه های هند، در معرض خطر بهائیت

رسانه های هند، در معرض خطر بهائیت

رسانه های هند، در معرض خطر بهائیت

«… با توجه به قدرت زیادی که رسانه‌ها در شکل‌دهی بینش اجتماعی و گفتمان‌های عمومی دارند، جامعه بهائی هندوستان و «موسسۀ ارتباطات جمعی هندوستان» احساس کردند نیاز مبرمی به گفتگو با متخصصان حوزه رسانه درباره نحوه پرداختن آنان به دین وجود دارد.»

این جملات خانم “راجخووا”، مدیر دفتر روابط عمومی بهائیان هندوستان است که در نشستی با اصحاب رسانه این کشور بیان شده که نشان می‌دهد بهائیان در موج جدیدی از تبلیغات خود، رسانه‌ها را نشانه رفته‌اند و در پی راه یافتن به رسانه‌ها و پوشش صوتی-تصویری مؤسسات بهائی در چارچوب مورد علاقه تشکیلات هستند.

این نقشه، با برگزاری گردهمایی تحت عنوان «پوشش خبری دین، با درایت و حساسیت در یک دنیای به هم وابسته» با همکاری «موسسه ارتباطات جمعی هندوستان» و دفتر روابط عمومی بهائیان هندوستان، در دهلی‌نو برگزار شد.

آشفتگی و جمعیت بالای هندوستان، از دیرباز این کشور را به محل مناسبی برای پرورش و فعالیت انواع فرقه‌های مختلف تبدیل کرده است.

تشکیلات بهائیت هم از این آب گل‌آلود ماهی‌های بسیار گرفته و در تازه‌ترین اقدام خود، قصد دارد با بسترسازی مناسب، فضا را برای ورود به رسانه‌ها آماده سازد.

بهائیت اعلام کرده، گفتگو با رسانه را به صورت رشته‌ای از میزگردها، طی سال آینده ادامه خواهد داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن