یادداشت

سازمان جاسوسی بهائیت (۲)

شواهدی دال بر ماهیت جاسوسی بهائیت

سازمان جاسوسی بهائیت (۲)

شواهد دال بر ماهیت جاسوسی بهائیت:

ادامه بی‌قیدی و اباحه گری افراطی:

یکی از مأموران انگلیس در گزارشی می نویسد:
فرقه بابیه در یک جمله، ساده‌ترین مذهب است که اصول آن در ماتریالیسم، کمونیسم و لاقیدی نسبت به خیر وشر کلیه اعمال بشر خلاصه می‌شود. ظاهراً مطلق‌ترین نوع ماتریالیسم، جوهر اعتقاد آن‌ها را تشکیل می‌دهد (انشعاب در بهائیت، اسماعیل رائین، ۴۱)

ادوارد براون در مقدمه کتاب خود می گوید:
نطقی که جناب قدوس در آن اجتماع [بدشت] نمود و با ادعای برداشته شدن «جمیع احکام و شرایع انبیا» از انسان‌ها در هنگام قیامت ظهور قائم، زمینه را برای زیر پا گذاردن آموزه‌ها و احکام دینی و ایجاد آنارشیسم اخلاقی و جنسی در میان بابیان آماده ساخت، قطعاً به تهمت‌هایی که مسلمانان به بابیه می‌زنند از قبیل آنکه ایشان طریقه اباحیه دارند و یا آنکه به اشتراک در نساء قائل‌اند و نحو ذلک، قدری صورت صدق می‌دهد و معلوم می‌کند که این تهمت‌ها به‌کلی بی‌اساس نبوده است.(مقدمه براون بر کتاب نقطه الکاف.)

۲️⃣نفی سلسله‌مراتب فرقه‌ای

در تمامی ادیان الهی، افرادی به‌عنوان کارشناسان و راهنمایان اعتقادی وجود دارند. در مسیحیت کشیشان، در یهود خاخام‌ها، در اسلام مراجع و روحانیون، در فرق صوفیه قطب، شیخ، خلیفه و در زرتشتیان موبدان را مشاهده می‌کنیم. این افراد با هر عنوان و نامی وظیفه‌دارند که در آئین و دین، کارشناس شوند و جامعه خود را راهنمایی نمایند.

اما در تشکیلات بهائیت، وجود این‌گونه راهنمایان مخالفت با آموزه تحری حقیقت معرفی می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن