یادداشت

سازمان جاسوسی بهائیت (۵)

یهودی شدن ساختار بهائیت

سازمان جاسوسی بهائیت (۵)

یهودی شدن ساختار بهائیت

آنچه در بررسی تاریخ معاصر ایران و پیدایش و گسترش بابیگری و بهائیت در این دوران جالب و درعین‌حال تعجب‌آور است و حکایت از حمایت‌های حساب‌شده و پنهان دست‌های استعماری از این فرقه‌ها دارد، گرویدن یهودیان جدید الاسلام به‌طور جمعی به این فرقه‌هاست! این افراد به رواج دهندگان اولیه بابیگری و بهاییگری تبدیل شدند. به این گروه، «یهودیان مخفی» یا انوسی ها نیز می‌گویند.

گرایش این یهودیان به اسلام واقعی نبود و آنان به‌طور پنهان، همچنان یهودی بودند. والتر فیشل، محقق یهودی، معتقد است که این جدید الاسلام ها همچنان مخفیانه به دین یهود پایبند بوده و هستند. فیشل این مطلب را در سال ۱۳۲۸ شمسی اظهار می‌کند، در نتیجه در طی دوران ۱۱۰ ساله این ماجرا (۱۹۴۹-۱۸۳۹) که از مسلمان شدن این یهودیان می‌گذشت، آنان همچنان یهودی مانده بودند.

یهودیان مشهد که تعداد ایشان در سال ۱۸۳۱ حدود دو هزار نفر گزارش‌شده، در سال ۱۸۳۹ میلادی، اندکی پس از استقرار کمپانی ساسون در بوشهر و بمبئی، ۵ سال پیش از آغاز دعوت علی‌محمد باب، به‌طور دسته‌جمعی مسلمان شدند بدون آن‌که هیچ‌گونه فشاری بر آنان باشد! که خدای آنان بانام ملا مشایخ، نام «ملا مهدی» و خاخام آن‌ها، به نام ملا بنیامین یزدی، نام «ملا امین» را برای خود انتخاب کردند. اینان بصورت گروهی به باب پیوستند و بعدها نقش فعالانه‌ای در گسترش بهاییگری بر عهده گرفتند.(دست‌های شیطانی، جمعی از نویسندگان، ۲۳۱)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن