یادداشت

تغییر ماهوی بهائیت

تغییر ماهوی بهائیت

تغییر ماهوی بهائیت

تائید کارشناسان بر تغییر ماهوی بهائیت:

سید کاظم موسوی مدیر مطالعاتی و فعال رسانه ای معتقد است:

این جریان بر اساس ساختار یک جریان حزبی شکل‌گرفته و به دین ارتباطی ندارد. بابیت و بهائیت دو حزب صهیونیستی هستند که توسط نظام سلطه ادامه حیات داده است؛ آن روز با حضور انگلیس و روسیه شکل گرفت و امروز با حمایت آمریکا و اسرائیل تداوم حیات داده است.

حجت‌الاسلام سید هادی صالحی کارشناس فرق و مذاهب معتقد است:

در دنیا حدود ۲۳۵ کشور وجود دارد که این‌ها تلاش دارند در همه کشورها حضورداشته باشند. حال با این جمعیت پنج و اندی میلیون چرا می‌خواهند این‌چنین پراکندگی داشته باشند؟ پاسخ این است که برای جاسوسی! چراکه دادن اطلاعات برایشان امنیت و حمایت مالی ایجاد می‌کند، حتی در یک دوره‌ای این‌ها نقشه ۲۵ ساله یک شهر را درآورده بودند تا زمین‌هایشان را بخرند. در ایران نیز سهم‌هایی در کارخانه‌ها داشتند و کسی متوجه نمی‌شد، در بازار دارو، سکه و ارز نیز فعالیت می‌کردند که همین یک سال و نیم پیش دو نفرشان دستگیر شد.

مجتبی مجد آبادی کارشناس و پژوهشگر تاریخ ایران معتقد است:

درواقع بهائیت، یک حزب سیاسی است، افراد رسماً عضو می‌شوند و برای آن‌ها شناسنامه صادر می‌شود، تقویم وزندگی‌شان، بهایی می‌شود، آن‌ها فکر کردند که از ‌همه قیدوبندها رها می‌شوند و یک دین مدرن می‌گیرند اما وقتی بهایی می‌شوند، می‌فهمند چه اشتباهی کرده‌اند و باید آداب‌ورسوم حزبی را هم رعایت کنند. اگر کسی عضو بهائیت شد، دیگر حق ندارد راجع به اندیشه‌های دیگر بحث و صحبت کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن