یادداشت

حمایت بهائیت از ترامپ

روباه ودمشحمایت بهائیت از ترامپ

فعالیت‌های رسانه‌ها و بهائیان کشورهای مختلف، نشان‌دهنده حمایت آشکار این فرقه از ترامپ است. بهائیان که عمدتاً با سلطنت‌طلبان همراهند، این بار با جریان حامیان ترامپ همسو شده اند.

این فرقه درحالی سنگ ترامپ را به سینه می‌زند که وی به عنوان چهره‌ای نژادپرست، سخنان و اقدامات بسیاری علیه حقوق برابر انسان‌ها و محیط‌زیست داشته و جریان‌های نژادپرستی و خودبرتر پندار در آمریکا، بعد از ریاست جمهوری وی، جان تازه‌ای گرفته‌ بود.

بعنوان نمونه گفته:

«چرا این مردم (مهاجران آفریقایی) را از کشورهایی که چاه توالت هستند، به اینجا راه می‌دهیم؟» ترجیح می‌دهم مهاجرانی از کشورهایی مانند نروژ به آمریکا بروند.

«این سیاه‌ها، پول‌های من را می‌شمارند، چقدر نفرت‌انگیز. تنها آدم‌هایی که خوش دارم حسابِ پول‌های من را داشته باشند آن کوتاه قدهای عرق‌چین به سر هستند [یهودی‌ها]… این شخص به نظرِ من خیلی تنبل است. البته تقصیرِ خودش نیست. تنبلی در ذاتِ سیاهپوستان است. جداً می‌گویم. همین‌طور است. دستِ خودشان نیست.»

اما شاید دلیل علاقه بهائیان به ترامپ، ضداسلام بودن اوست. چنانچه ترامپ در جایگاه کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۵، خواهان ممنوعیت ورود تمام مسلمانان به این کشور شده‌بود. بعدها دولتش برای تحقق سریعتر این سیاست، تلاش بسیاری داشت که در دادگاه‌های آمریکا به چالش کشیده‌شد.

واقعیت این است که برخلاف ادعای بهائیان بر صلح‌طلبی و اهمیت به وحدت عالم انسانی، از سیاست‌مداران تبعیض‌گرا، نژادپرست و جنگ‌طلب حمایت می‌کنند، وای به روزی که قدرتی بدست آورند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن