یادداشت

خطر فعالیت‌های تبلیغی بهاییت در ایام کرونا

مشرق‌الاذکار

خطر فعالیت‌های تبلیغی بهاییت در ایام کرونا

بهاییان یکی از دسته‌های همیشه مخالف با اسلامند که در فضای مجازی علیه برگزاری شئونات اسلامی اقدامات زیادی انجام می‌دهند. تشکیلاتی که در همین ایام ویروسی و خطرناک، در حال هزینه برای ساخت مراکز بهایی به نام «مشرق‌الاذکار» است.

ساختمان‌هایی به بهانه عبادت، اما در اصل تشکیلاتی، که محل تجمع و تبلیغ این فرقه بوده و بهاییان برای آغاز سلطه بر یک منطقه، از ساخت چنین بنایی در آنجا شروع می‌کنند.

در واقع بهاییت در مسیر اجرای نقشه «بهایی کردن جوامع» با هزینه‌های بسیار کلان، بناهایی به نام مشرق‌الأذکار ساخته اند. مشرق‌الأذکار مؤسسه‌ای است با نقشی اساسی و محوری در جامعه بهایی. ماهیت این ساختمان‌ها، برآوردن مقصود تشکیلات است، یعنی تبلیغ و پیش بردن جامعه به سمت حکومت بهایی. سیاسی و تشکیلاتی بودن این ساختمان در این پیام مشخص است:

«این بنیاد عظیم در هر کجا که تأسیس گردد طبیعتاً جزو لاینفک فرایند جامعه‌سازی محیط اطرافش خواهد بود… یاران الهی در این نقاط به خوبی درک می‌کنند که حیات جمعی‌شان باید به نحو فزاینده‌ای بازتاب تلفیق عبادت و خدمت باشد، تلفیقی که مشرق‌الأذکار به آن تجسد می‌بخشد.» (پیام بیت‌العدل خطاب به بهاییان جهان، رضوان ۲۰۱۳ م)

منظور تشکیلات از «عبادت»، همان آموزه‌های بهایی برای دست کشیدن مردم از اعتقادات خود و آمدن زیر یوغ بهاییت است. به نظر می‌رسد فرقه هدف سلطه‌جویانه‌اش را آنچنان مهم می‌داند که در انجام آن،
رفتار عاقلانه و پرهیز از تجمعات را لازم نمی‌داند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن