یادداشت

استفاده از زنان برای جذب به بهائیت

استفاده از زنان برای جذب به بهائیت

استفاده از زنان برای جذب به بهائیت

بهائیان برای جذب مردم، خصوصاً جوانان از هر وسیله‌ای بهره می‌گیرند، حتی اگر مخالف موازین اخلاقی و شرعی باشد. جذاب کردن مجالس و ضیافت‌هایی که دارند از چند راه صورت می‌گیرد. یکی از آن شیوه‌ها، استفاده از موسیقی‌های مبتذل است.

استفاده ابزاری از زنان یکی از دیگر شیوه‌های جذب بهائیان است. در نزد بهائیان هدف وسیله را توجیه می‌کند. آنان حجاب را از زن گرفته و در احکام و آئین‌شان نیز حجاب نفی شده است، حتی برای ترویج آئین خود، با سوء استفاده از زنان، به عنوان ابزاری برای جذب و تبلیغ گوهرِ وجودیِ زنان را به جمال ظاهریش فروختند.

عبدالبهاء درمورد استفاده از زنان درتبلیغ بهائیت می‌نویسد:

اگر اماءالرحمن اتحاد و یگانگی حاصل نمایند و به محبت آمیزش سن کنند و از یکدیگر ستایش نمایند و به خدمت پردازند و تبلیغ نمایند، در اندک زمانی انتشار عجیبی حاصل گردد».[ عبدالبهاء، مکاتیب، ج۶، ص۶۹]

استفاده از طنین صدای زنان برای رونق بخشیدن ضیافت‌ها و مجالس ماهیانه‌ی بهائی، کمترین استفاده‌ای است که از جنس زن در تبلیغ این آئین می‌شود:

«ای امه الله تا توانی در ستایش و نیایش حضرت مقصود، قصائد محامد و نعوت انشاء نما، تا با آهنگ بدیع در محافل عظیم ترتیل گردد».[ عبدالبهاء، مکاتیب، ج۶، ص۶۹]

برای رهبران بهائی، وجود زنان در تبلیغ این دیانت ساختگی آنقدر اهمیت دارد که از آنان می‌خواهند همه‌ی وقت خود را صرف تبلیغ کنند:

«ای امه الله جمیع اوقات را صرف تبلیغ کن». [عبدالبهاء، مکاتیب، ج۶، ص۱۰۴]

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن