یادداشت

آیت الله خود خوانده بهائیان (۶)

عبدالحمید معصومی تهرانی

آیت الله خود خوانده بهائیان (۶)

عبدالحمید معصومی تهرانی، روحانی‌نمای شیعه و مدافع بهائیت، آن را دینی جدید الظهور دانست که مسلمانان از پذیرش آن اِبا دارند. او پس از تشبیه نحوه مقابله با این فرقه با رفتار روم باستان با مسیحیت، حکومت دینی ایران را عامل تشدید برخورد با بهائیان برشمرد.

معصومی تهرانی درحالی این سخنان را به زبان می‌آورد که مخترع این فرقه، برخلاف اصل توحید، خود را خدای خدا آفرین معرفی کرده: «کُلُّ الاُلوه مِن رَشحِ أمری تألَهت و کلُّ الرُبوب مِن طفحِ حُکمی تربّت [مکاتیب، ج۲، ص۲۵۵]»

بر اساس اسناد موجود، بهائیت یک تشکیلات ضددینی است که توسط استعمار روسیه تزار و بریتانیا ساخته و پرداخته شده است. پس چرا نباید با فرقه‌ای که برای مقابله با تشیع بوجود آمده مقابله کرد و آن را بعنوان دین پذیرفت؟

ایشان درحالی خود را روحانی مسلمان دانسته (و بهائیان او را آیت الله خطاب می‌کنند) که برخلاف آیات قرآن، از دوستی با کفار و منکرین اصول الهی و مسلّمات دینی ابایی ندارد.[آل‌عمران:۲۸]

وی درحالی از بهائی ستیزی گلایه‌مند است که رهبر این فرقه از هرگونه عادی‌سازی روابط با سایر ادیان منع کرده است:
«پس ای اهل رضوان من، خود را از سُموم أنفس خبیثه و أریاح عقیمه که معاشرت با مشرکین و غافلین است، حفظ نمایید».[مائده آسمانی، ج۸، ص۳۸]

در پایان باید از این روحانی نمای شیعه پرسید: شما که بهائیت را دینی الهی می‌دانی و از عدم پذیرش آن توسط مسلمین گلایه‌مند هستی، چرا بعنوان یک اندیشمند آزاد به آن ایمان نمی‌آوری؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن